20 هزار خودرو وارداتی جدید
اخبار بروز

20 هزار خودرو وارداتی جدید به بازار

روح الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت مانند مجلس برای واردات خودرو مصمم است. کیفیت، قیمت و واردات خودرو سه محور کلیدی هستند که از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با جدیت دنبال می‌شوند.” 20 هزار خودرو وارداتی جدید وارد می‌شود.”

20 هزار خودرو وارداتی جدید

عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن افزود: از سوی مجلس و دولت برای واردات خودرو اقداماتی صورت گرفته است. مجلس در بودجه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تصویب کرد تا واردات خودروهای خارجی با انتقال دانش فنی انجام شود. همچنین خودروهای کار کرده که بین یک تا پنج سال عمر دارند، میتوانند وارد کشور شوند.

اخبار: عرضه خودرو در بورس انجام می‌گیرد.

همچنین نماینده مردم قزوین در مجلس اظهار کرد: دولت آئین نامه واردات خودرو را تهیه کرد است. بر اساس گزارش مسئولان وزارت صمت، اکنون بالغ بر ۲۰ هزار خودروی وارداتی در گمرک کشور وجود دارد که باید شماره گذاری شوند. در برخی موارد نواقصی برای واردات خودرو دیده می شود که هرچه زودتر رفع خواهد شد. به زودی شاهد ورود خودروهای بیشتری به کشور خواهیم بود.

20 هزار خودرو وارداتی جدید به بازار

عباسپور اضافه کرد: کمیسیون صنایع با جدیت موضوع واردات خودرو را دنبال خواهد کرد. قیمت، کیفیت و واردات خودرو سه اولویت اساسی کمیسیون صنایع و معادن مجلس است. در نشست مشترک اخیر کمیسیون با وزیر صمت نیز پیگیری های لازم پیرامون این سه محور صورت گرفت.

خرید لوازم یدکی خودرو با یک کلیک!

سخن پایانی

مصطفی طاهری بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت آیین‌نامه واردات خودرو را به دولت داده است که منتظر تصویب هیات وزیران هستیم. با تصویب آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده با عمر پنج سال و آغاز واردات شاهد تاثیر بر بازار خودرو خواهیم بود. اکنون مجوز واردات خودروها نو در دست دولت است که با این مصوبه دولت می‌تواند مجوز واردات خودروهای کارکرده با عمر پنج سال را داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو