2 اگزوز ری‌را برقی
اخبار بروز

2 اگزوز ری‌را برقی یا یک نمایشی دیگر از ایران‌خودرو؟

در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو در تاریخ 23 الی 26 آبان ماه 1402، از محصول جدید ایران‌خودرو تحت عنوان ری‌را برقی رونمایی گردید. اما وجود 2 اگزوز ری‌را برقی در طراحی این خودرو بحث‌ها  جنجال‌های زیادی را به پا کرد.

2 اگزوز ری‌را برقی

2 اگزوز ری‌را برقی فیک هستند؟

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصولات ایران خودرو در مورد حواشی 2 اگزوز خودرو ری‌را توضیحاتی را بیان کرد. اگزوز به کار رفته روی ری‌را برقی ایرانخودرو فیک یا همان اگزوز نمایشی می‌باشد. برای زیبایی طراحی این محصول از دو اگزوز استفاده شده است. فیک اگزوز یکی از عناصر در طراحی خودروها است که تاثیر زیادی بر جذابیت خودرو دارد. اگزوزها نقش مهمی در تخلیه گازهای احتراقی و کنترل صدا و انتشار آنها دارند، اما فیک اگزوزها به عنوان یک عنصر زیبایی و ظاهری به طراحی خودرو اضافه می‌شوند.

چرا از فیک اگزوز استفاده می‌کنند؟

استفاده از فیک اگزوزها در طراحی خودروها به دلایل مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد. یکی از این دلایل، افزایش جذابیت ظاهری خودرو است. فیک اگزوزها می‌توانند به طراحی خودرو شخصیت و جذابیت بیشتری بدهند و آن را از سایر خودروها متمایز کنند. همچنین، استفاده از فیک اگزوزها می‌تواند به عنوان یک عنصر زیبایی و ظاهری در طراحی خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام خودرو هایما اعلام شد

2 اگزوز ری‌را برقی

آیا ری‌را برقی با 2 اگزوز به بازار عرضه می‌گردد؟

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصولات ایران خودرو در پی نظرات منفی و مثبت مخاطبان، در خصوص این اگزوز فیک، اعلام کرد که در طرح نهایی محصول تصمیم گیری خواهد شد. نسخه نمایشی در نمایشگاه صنعت خودرو یک نسخه پروتوتایپ از این محصول بوده.

آیا استفاده از فیک اگزوز پیش از این دیده شده است؟

استفاده از فیک اگزوز روی خودروهای برقی موضوعی جهانی در طراحی خودرو است. پیش از این، خودروسازانی مانند مدل EQS SUV مرسدس بنز، ب‌ام‌وi4، پورشه و … نیز از فیک اگزوز برای بهبود استایل و طراحی خودرو، در برخی محصولاتشان استفاده کرده‌اند. همچنین رادمنش بیان کرد که به واسطه این حواشی، جامعه با مفهوم خودروهای برقی و تولیداتی ایرانی آشنا شده‌اند که همین امر باعث خوشحالی است.

بیشتر بخوانید: قیمت و خرید شاتون موتور

ری‌را برقی

سخن پایانی

با توجه به طراحی ظاهری محصول، استفاده از فیک اگزوز در طراحی خودرو می‌تواند به عنوان یک عنصر زیبایی و جذابیت خودرو مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، در استفاده از فیک اگزوزها، باید به نکات فنی و عملکردی نیز توجه کافی شود تا تاثیر مثبت بر روی عملکرد و کارایی خودرو داشته باشد.

بیشتر بخوانی: زمان تعویض قطعات مصرفی پژو پارس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو