مالیات خودرو
مالیات خودرو
اخبار بروز

چقدر باید مالیات خودرو پرداخت کنیم؟

بند «د» تبصره ۵ لایحه بودجه سال ١۴٠٣ به تصویب نمایندگان مجلس رسید. طبق این بند در سال آینده، خودروهای با ارزش بالغ بر سه میلیارد تومان مشمول پرداخت مالیات خودرو خواهند بود.

مالیات خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟

مالیات خودرو در ایران بر اساس چندین عامل محاسبه می‌شود:

ارزش خودرو:

مالیات ثابت نیست و متناسب با ارزش خودرو است. به ازای هر خودرو با ارزش تا 1.5 میلیارد تومان، نسبت به مازاد 1 میلیارد تومان، 1 درصد، برای خودروهایی با ارزش تا 3 میلیارد تومان، نسبت به مازاد 1.5 میلیارد تومان، 2 درصد، برای خودروهایی با ارزش تا 4.5 میلیارد تومان، نسبت به مازاد 3 میلیارد تومان، 3 درصد و برای خودروهای بیشتر از 4.5 میلیارد تومان، نسبت به مازاد 4.5 میلیارد تومان، 4 درصد در نظر گرفته شده است.

مدت زمان نگهداری خودرو:

در صورتی که فردی خودرو بخرد و سپس اقدام به فروش آن کند، باید از محل سود این معامله طبق مدت نگهداری آن سرمایه، بخشی را به عنوان مالیات پرداخت کند. نحوه محاسبه بر عایدی سرمایه در بازار خودرو براساس مدت زمان نگهداری، در سال اول 30 درصد، سال دوم 20 درصد و سال سوم 10 درصد است.

استعلام مالیات

برای استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو، شماره پلاک، کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید و به راحتی، استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودروی خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: اطلاعات مزایده خودرو در دی ماه

برای سال اینده چقدر باید مالیات خودرو بدهیم؟

  • خودروهای سواری با ارزش بالای 3 میلیارد تومان، سالانه 1 درصد
  • خودروهای دوکابین با ارزش بالای 3 میلیارد تومان، سالانه 1 درصد

چه افرادی مشمول این قانون هستند؟

  • کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی به علاوه افراد تحت تکفل از طریق کفیل (زیر 18 سال دارند) مشمول این قانون می‌باشند.

ملاک تعیین مالیات چیست؟

  • بر اساس نظر سازمان مالیان، قیمت روز خودرو ملاک اجرای این قانون می‌باشد.
زمان پرداخت مالیات
  • زمان پرداخت مالیات این خودروها تا پایان بهمن 1403 اعلام شده است.
سخن پایانی

فروشگاه لوازم یدکی وندایدک ارائه دهنده انواع لوازم خودرو به قیمت بازار یک خرید مطمئن و باکیفیت را برای شما تضمین می‌کند. کافیست قبل از خرید با کارشناسان فروش ما به شماره 02133909235 و 09124176365 تماس حاصل فرمایید تا با اطمینان واترپمپ مطابق با خودروی خود را خریداری کنید. در صورت نبود قطعه مورد نظر در سایت، از طریق فرم درخواست قطعه یا تماس با کارشناسان فروش سفارش خود را ثبت نمایید تا در صورت موجودی انبار، محصول برای شما ارسال گردد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو