قیمت خودرو کاهش پیدا کرد
اخبار بروز

قیمت خودرو کاهش پیدا کرد!

معاونت صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت، گزارشی از کاهش قیمت خودروهای پرتیراژ در بازار خودروی کشور ارائه کرده است. در این گزارش که نتیجه اصلاح قیمت‌ خودروها در فروردین ماه سال جاری دانسته، قیمت خودرو کاهش پیدا کرد.

کاهش قیمت خودرو در سال اخیر

براساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش قیمت خودرو کارخانه‌ای در اواخر اردیبهشت‌ توسط مرجع قیمت‌گذار، زمینه کاهش قیمت‌ها در بازار را فراهم شد. معاونت حمل ونقل وزارت صمت در تحلیل بازار خودروها کاهش قیمت‌ خودروها در بازار، همراه با رشد قیمت کارخانه‌ای محصولات خودروسازان در اردیبهشت 1402 توسط شورای رقابت تاکید کرد. قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی از زمان اصلاح قیمت کارخانه‌ای در اردیبهشت سال جاری با افت محسوسی در بازار مواجه شد.

قیمت خودرو کاهش پیدا کرد؟

براساس این گزارش، خودروهای تولید داخل از ابتدای سال در بازار حدود ۵۲ درصد و قیمت خودروهای مونتاژی حدود ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته است. اما روند بازار خودرو از ۲۱ فروردین ماه شکل دیگری به خود گرفت. طبق جدول قیمت معاونت وزارت صمت، در مدت مذکور بهای خودروهای مونتاژی ۳۱.۵ درصد و محصولات داخلی ۲۱.۳ درصد قیمت خودرو کاهش پیدا کرد.

بیشترین کاهش قیمت برای کدام خودرو مونتاژی است؟

براساس گزارش وزارت صمت، قیمت ۱۸ خودروی داخلی و مونتاژی در دو بازه زمانی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تابه‌حال و از زمان افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت تاکنون بررسی شده است. طبق این گزارش قیمت KMC T۸ کرمان‌موتور پیش از قیمت‌گذاری جدید محصولات خودروسازان دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بوده که پس از اصلاح قیمت‌ها در اردیبهشت سال جاری، روند نزولی به خود گرفت. این خودرو هم اکنون به یک میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان رسیده که بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرده است.

بیشتر بخوانید: قیمت و خرید انواع بوش پیستون

قیمت خودرو کاهش پیدا کرد

لاماری‌ایما گروه صنعتی آرین‌موتور بعد از KMC T۸ بیشترین افت قیمت را تجربه کرده. در این بازه زمانی لاماری‌ایما از دو میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۶۱۵ میلیون تومان رسیده است. این محاسبات حاکی از کاهش ۳۶ درصدی قیمت این خودرو می‌باشد. همچنین دیگنیتی پرایم گروه خودروسازی بهمن‌موتور، از دو میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان به یک‌ میلیارد و ۵۹۳ میلیون تومان رسید و افت ۳۵ درصدی قیمت را نشان می‌دهد.

بیشترین کاهش قیمت برای کدام خودرو داخلی است؟

خودروهای داخلی کمتر از محصولات مونتاژی افت قیمت را تجربه کرده‌اند. بیشترین کاهش قیمت در محصولات دو خودروساز سایپا و ایران‌خودرو، مربوط به پژو ۲۰۷ پانورامای دنده‌ای که بهای آن از ۸۸۲ میلیون به ۶۵۴ میلیون تومان رسید. این محصول افت ۲۶ درصدی را تجربه کرده است.

اثرات افت قیمت خودرو در بازار

در پایان می‌تواند گفت افت قیمت خودرو در بازار می‌تواند اثرات گسترده‌ای داشته باشد. این اثرات شامل موارافزایش تقاضا، تحول در بازار خودرو، تاثیر بر اقتصاد و صنعت خودروسازی از جمله کاهش سودآوری شرکت‌های خودروسازی و کاهش تولید داشته باشد. همچنین شما میتوانید برای خرید لوازم یدکی خودرو با تخفیف و ارسال فوری به فروشگاه وندایدک مراجعه نمایید. فروشگاه وندایدک ارائه دهنده انواع لوازم یدکی خودرو آماده ثبت سفارش شما تنها با یک تماس است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با شماره 02133909235 و 09124176365 تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو