دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌کشی
اخبار بروز

زمان دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌کشی

شروع دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌کشی! متقاضیان خرید خودرو منتظرند تا از دور جدید فروش محصولات خودروسازان با مکانیزم نوبت‌دهی رونمایی شود. اولین دور عرضه خودرو با ساز و کار جدید در اسفند 1401 استارت خورد و در دهه اول اردیبهشت سال جاری با نهایی شدن انتخاب متقاضیان به کار خود پایان داد. طولانی شدن دور اول به دلیل چالش تعیین زمان تحویل برخی خودروها در سال 1403 بود که با تغییر مدل خودرو در سایت، مشکل طولانی بودن زمان تحویل برخی از متقاضیان حل شد.

دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌کشی

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام کرد: عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص منتظر یک تعیین تکلیف یک مساله است. تا زمانی که این مساله حل نشود، خبری از آغاز دور جدید فروش خودرو در سامانه نخواهد بود.

مهدی تقدسی درباره این اتفاق گفت: باید نوبت تخصیص متقاضیانی که نوع خودروهای خود را در مرحله ویرایش تغییر داده‌ اند، مشخص شود. بنابراین طبق اظهارنظر مدیر سامانه یکپارچه تا زمانی که ویرایش‌ های انجام شده توسط متقاضیان نهایی نشود، هیچ سازوکاری برای مرحله دوم در دستور کار قرار نخواهد گرفت.

علت تاخیر آغاز دوره دوم فروش خودرو

طبق گفته مدیر صمت، آنچه آغاز مرحله دوم را به تاخیر می اندازد بحث انصراف متقاضیان بعد از مشخص شدن زمان تحویل خودروهای جایگزین است. مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو می‌گوید پس از مشخص شدن نوبت‌ ها، شاید برخی مشتریان همچنان تمایل نداشته باشند که در آن زمان خودرو دریافت کنند. بنابراین باید این اجازه و زمان را در اختیار آن‌ ها قرار دهیم انصراف خود را ثبت کنند و بتوانند در مرحله دوم ثبت‌ نام کنند.

اخبار: واردات خودرو دست دوم آسان شد!

دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌کشی

زمان دقیق دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌کشی

تقدسی تاکید کرد بنابراین در حال حاضر نمی‌توان زمان دقیقی را برای آغاز فرآیند مرحله دوم به طور مشخص اعلام کرد. البته فراموش نکنیم در حالی مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از مشخص نبودن زمان دقیق آغاز دور دوم فروش محصولات خودروسازان با شیوه نوبت‌ دهی خبر می‌دهد، که پیش‌ تر وزارت صمت 16 اردیبهشت سال جاری را به عنوان زمان آغاز دور جدید فروش خودرو بدون قرعه کشی اعلام کرده بود.

اخبار تازه: 9 خودرو جدید داخلی که به بازار می آیند…

تغییر زمان تحویل خودرو متقاضیان دوره اول

تقدسی این احتمال را مطرح می‌کند که تعیین تکلیف خودروهای جایگزینی برای متقاضیانی که به دنبال تغییر زمان تحویل خودروی خود از سال 1403 به سال جاری بودند تا اواسط هفته آینده به طول بیانجامد. البته اگر زمانی نیز برای انصراف دهندگان در نظر گرفته شود، می تواند این مساله در بهترین حالت تا اواخر هفته آینده ادامه داشته باشد.

خرید عمده لوازم یدکی خودرو، خرید لوازم یدکی خودرو به قیمت بازار با یک کلیک!

سخنگوی صمت نیز به طور تحویلی درباره زمان برگزاری دور جدید فروش خودرو با مکانیزم نوبت دهی گفته بود وزارت صمت در آینده نزدیک زمان برگزاری دور دوم فروش محصولات خودروسازان با ساز و کار نوبت دهی را اعلام می کند. البته امید قالیباف برگزاری دور دوم عرضه خودرو را قطعی دانسته بود.

زمان دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌ کشی

سخن پایانی

با توجه به استیضاح وزیر صمت که سبب می شود تا دست اندازی در مسیر عرضه خودرو با ساز و کار نوبت دهی ایجاد شود، دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌کشی این طرح پیش فروش در بهترین پیشبینی می شود که در دهه پایانی اردیبهشت 1402 عملیاتی شود. همچنین شما میتوانید برای خرید لوازم یدکی ماشین خود از طریق فروشگاه لوازم یدکی وندایدک اقدام کنید تا محصولات به قیمت بازار خریداری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو