تجدید نظر در قیمت‌ خودروهای مونتاژی
اخبار بروز

قیمت جدید‌ خودروهای مونتاژی اعلام می‌شود

سخنگوی شورای رقابت از تجدید نظر در مورد قیمت‌ خودروهای مونتاژی خبر داد.

تجدید نظر در قیمت‌ خودروهای مونتاژی

اسماعیل شجاعی سخنگوی شورای رقابت با بیان این‌ که محاسباتی که شورای رقابت در مورد خودروهای مونتاژی انجام داده است، مربوط به صورت ‌های مالی سال گذشته است، اظهار کرد: شرکت‌ های خودروسازی صورت‌ های مالی شش‌ ماه اول سال ۱۴۰۱ خود را به سازمان حمایت ارائه کردند. محاسبات انجام‌ شده که هفته قبل نتیجه آن اعلام بر مبنای این صورت‌ های مالی بود.

اخبار:زمان دوره دوم فروش خودرو بدون قرعه‌کشی

وی با تاکید بر محاسبات جدید گفت: تجدید نظر در قیمت‌ خودروهای مونتاژی در سه ماه آینده انجام خواهد شد. اما ریاست شورا به من گفتند، ممکن است این اتفاق خیلی زودتر هم انجام بپذیرد. البته شورا، تجدید نظر نمی ‌کند بلکه محاسبات جدید را بر اساس صورت‌های مالی ارائه خواهیم داد.

اخبار تازه: 9 خودرو جدید داخلی که به بازار می آیند…

قیمت خودرو منتاژی

سخنگوی شورای رقابت با اشاره به صدور دستورالعمل قیمت‌ گذاری خودرو در بهمن ماه سال گذشته، عنوان کرد: زمانی قیمتی را اعلام می ‌کنیم ممکن است مصرف‌ کننده یا تولید کننده نسبت به این قیمت نارضایتی داشته باشند. همان ‌طور که در مورد قیمت‌ های تولیدی به‌ صورت میانگین ۳۰ درصد بالاتر از قیمت‌ های فعلی بود، بسیاری از مصرف‌کنندگان اعلام می ‌کردند به نفع تولید کننده اقدام کرده‌اید، اکنون که قیمت خودروهای مونتاژی پایین ‌تر شده است، تولیدکننده‌ ها ناراضی هستند.

خرید عمده لوازم یدکی خودرو، خرید لوازم یدکی خودرو به قیمت بازار با یک کلیک!

اسماعیلی که در یک گفت و گوی تلویزیونی سخن ‌گفت که وظیفه شورای رقابت تنظیم ‌گری است. همچنین اضافه کرد: حمایت از مصرف ‌کننده از اصول اصلی شورا است. اما این حمایت از دروازه ‌های تولید می‌ گذرد، نباید طوری قیمت ‌گذاری کنیم که تولید متوقف شود. بر اساس این گزارش، قیمت خودروهای مونتاژی شنبه هفته جاری در شورای رقابت تصویب و یکشنبه ۱۷ اردیبهشت اعلام شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو